İtalya | Floransa


Kuzey ile güneyin birleşme noktasındaki, bereketli Arno nehri etrafında kurulmuş ve gelişmiş, bir dönem dünya sanat başkentliği yapmış bir şehridir Floransa.

Zamanınızı ayarlayın ve bir akşam Michelangelo tepesine çıkın. Oturduğunuz yerden muazzam Santa Maria del Fiore, Vecchio Sarayı ve Kulesi, Santa Croce silüetleri eşliğinde Floransa Panoramik manzarasının tadını çıkarın. Özellikle Katedralin devasa ve hakim görüntüsü hafızalarınızdan silinmeyecektir.

Sanatın Şehri

Floransa deyince akla hemen Michelangelo ve Leonardo da Vinci gelebilir. Özellikle Medici ve Vecchio ailelerinin şehrin gelişmesinde ve bu sanatçıların hepsi birbirinden değerli eserler bırakmasında önemli katkısı olmuştur. Adeta bir açık hava müzesi olan Floransa, Michelangelo ve da Vinci tarafından baştan sona inşaa edilmiş gibidir. Genç Leonardo'nun yetiştiği, ustası Andrea del Verrocchio'nun sanat atölyesi ve dönemin diğer önemli sanatçılarının eserlerine de görebilirsiniz.

La bistecca alla Fiorentina

Ne yemelisiniz. Elbette bölgenin özenle yetiştirilmiş dana etinden tatmalısınız. Özellikle dananın belli bir bölgesinden hazır edilen, Floransa usulü biftek tercihiniz olmalıdır.

Geçmişten Günümüze Floransa

Sayfa en kısa zamanda tamamlanacaktır.

Sayfam sizden gelen önerilerle birlikte sürekli olarak güncellenmektedir. Lütfen siz de görüş ve önerileriniz icin yorum yazın. Dilerseniz hasanonurf@gmail.com adresime de yazabilirsiniz. Tüm haritalarım için www.jonurney.com sitemi ziyaret edin. İyi eğlenceler :)

Son güncellenme [10.06.2015]

Turistik Haritam

35x50 ebatlarında, yüksek kalitede, arkalı-önlü olarak hazırladığım turistik haritamı kolayca dijital baskı alabilirsiniz.

  Ön Yüz İndir   Arka Yüz İndir


   SİZDEN GELEN YORUMLAR 1
Yorum Yaz ✐

italya
Osman Kılavuz    19.04.2018 23:12:51

bir başka güzel tarih akıyor


SİZ DE YORUM EKLEYİN, KATKI SAĞLAYIN