Fransa | Paris


Dünyanın en önemli başkentlerinden biri olan Paris tarihi ve kültürünün yanısıra alış veriş ve moda merkezi olmasıyla, dünyaca bilinen ikonik yapılarıyla seyahatinizi süsleyecektir.

Sen nehri çevresine yerleşen ve tarihi boyunca surlar içerisinde bulunan şehrin merkezini şimdilerde Bd Périphérique çevre yolu sarmakta. Hala sur kalıntılarını ve kapılarını görebilmektesiniz.

Şehrin merkezinden dışa doğru gittikçe karşılaşacağınız insan tipleri ve güvenlik seviyesi düşmekte. Bu sebeple merkeze mümkün olduğunca yakın konaklama ya da en azından metro durağına çok yakın yerler tercih etmelisiniz.

Tarihe Tanıklık Eden Başkent

Avrupanın en eski başkentlerinden biri olan Paris'in kurulduğu dönemdeki adı Letuce Dünyaca ünlü edebiyatçıların yaşamlarına ve eserlerine evsahipliği yapan şehirde Victor Hugo, George Orwell, E.Hemingway gibi yazarların izlerini görmelisiniz. Fransa deyince ilk akla gelen imparotor Napolyon Kral XIV.Luis Son dönem komutanlarından Charles de Gaulle kadın kahraman Jeanne d'Arc gibi çok sayıda Avrupa ve hatta Dünya siyasetine yöne vermiş isimlere adanmış çok sayıda eseri göreceksiniz.

Bu güzel şehir çok sayıda sanatçıya ve eserlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Merkez noktalardaki müzelerde mutlaka bu eserlere rastlayacaksınız.

Alış-Veriş

Paris şehri Avrupanın en pahalı şehirleri arasında. Heleki Champs-Élysées civarında yada ünlü mağazalarıda alış veriş yapmayı düşünüyorsanız bütçenizi çok yüksek tutmalısınız. Hediyelik eşya bakmak içinde yine merkezi noktalarda göreceğeniz Afrikalılar ekonomik seçim olacaktır.

Ne yiyebilirim?

Tabiki Fransız restoranlarıda bütçeleri zorlayacaktır. Eğer ekonomik tercih yapmak isterseniz bir çok noktada Türk dönercilerden 5-6€ ya karnınızı doyurabilirsiniz. Yada çoğu turistin hatta yerli hakın yaptığı gibi bir fırın yada kafeden hazır sandviç alabilir, sıcak fransız ekmeğinizi alıp kendi sandviçinizi de yapabilirsiniz. Pariste parklarda bulunan çeşmelerden su içebilirsiniz.

Sayfam sizden gelen önerilerle birlikte sürekli olarak güncellenmektedir. Lütfen siz de görüş ve önerileriniz icin yorum yazın. Dilerseniz hasanonurf@gmail.com adresime de yazabilirsiniz. Tüm haritalarım için www.jonurney.com sitemi ziyaret edin. İyi eğlenceler :)

Son güncellenme [30.05.2019]

Turistik Haritam

35x50 ebatlarında, yüksek kalitede, arkalı-önlü olarak hazırladığım turistik haritamı kolayca dijital baskı alabilirsiniz.

  Ön Yüz İndir   Arka Yüz İndir


   SİZDEN GELEN YORUMLAR 3
Yorum Yaz ✐

Rue Crémieux
Hasan Onur FINDIK    30.09.2019 23:16:16

Rue Crémieux, paris merkezinin güney doğusunda bulunan görülmesi gereken bir cadde ve ücret vermeden görebilirsiniz www.joNurney.com | Seyahat Rehberi


Rue Crémieux
Kadir Kocak    30.09.2019 14:11:52

yanda fotosunu gördüğümüz mahalle ücretli mi acaba?


Çok güzel
Hanifi İnce    01.07.2019 10:31:58

Yakın zamanda parise gitmeyi düşünüyordum. harita çok iyi olmuş. teşekkürler


SİZ DE YORUM EKLEYİN, KATKI SAĞLAYIN