Fransa | Monaco


Monaco aslında Fransa içerisinde bir prensliktir. Avrupa'nın en çok ilgi çeken cote d'azur (mavi kıyı)da yer alan tek şehirden oluşan, zenginlerin ve kumar düşkünlerinin buluşma noktasıdır. Fransız Rivierası da denilen bölge İtalya ya da çok yakın bölgededir. Şehirden kuzey istikamette yol alıp ilerlerseniz Fransız Alplerine ulaşırsınız

Maddi olanaklarınız göz önünde bulundurarak şehri bir günde gezip dolaşmanız yeterli olacaktır. Pavillion, formüla yarışının yapıldığı yol ve meşhur tüneli, zengin marinası zaten güzergahınızda olacaktır. Dünyaca ünlü deniz bilimci Jacques Cousteau ya ait eserlerinde sergilendiği okyanus müzesinin de bulunduğu monaco-ville bölgesi mutlaka gezilmelidir. Eğer yolculuğunuz Nice yönüne doğru olacaksa vanzi adı verilen ABD'li aktrist ve Monako Prensesi Grace Kelly'nin talihsiz araba kazası yapıp hayatını kaybettiği yolu da kullanacaksınız.

Geçmişten Günümüze Monaco

Sayfa en kısa zamanda tamamlanacaktır.

Sayfam sizden gelen önerilerle birlikte sürekli olarak güncellenmektedir. Lütfen siz de görüş ve önerileriniz icin yorum yazın. Dilerseniz hasanonurf@gmail.com adresime de yazabilirsiniz. Tüm haritalarım için www.jonurney.com sitemi ziyaret edin. İyi eğlenceler :)

Son güncellenme [19.07.2016]

Turistik Haritam

35x50 ebatlarında, yüksek kalitede, arkalı-önlü olarak hazırladığım turistik haritamı kolayca dijital baskı alabilirsiniz.

  Ön Yüz İndir   Arka Yüz İndir


   SİZDEN GELEN YORUMLAR 6
Yorum Yaz ✐

1 Fransız 7 Türk
Emrecann    12.08.2018 13:04:05

Euronun bu kuruyla bu şehirleri nasıl gezeceğiz. Monakonun içinden şöyle bir geçeriz artık


MonteCarlo
Kaan Yıldız    26.04.2018 11:35:11

Başarılı bir çalışma harita yardımcı olacağını düşünüyorum


Elinize Sağlık
Hasan Akış    25.04.2018 11:28:11

Çok kapsamlı bir site hocam elinize sağlık böyle siteler yapmayı bizede öğretin.


Yeterli olabilir ama kendinizi sınırlamayın
Hasan Onur FINDIK    24.04.2018 17:51:31

Evet bence de 1 gününüzü ayırmanız yeterli olacaktır MonteCarlo için. Ama bakarsınız bir anda karşınıza çıkacak etkinlik, tam size hitap edecek bir mekan, sizi bu şehirde daha uzun tutabilir. Ne de olsa dünyanın sayılı şehirleri arasında! Tabiki planlı hareket etmek en doğrusu, ama seyahatlerinize alternatif seçenekleride dahil etmek en güzeli www.joNurney.com | Seyahat Rehberi


Kısa bir tur yeter ban
Suat    24.04.2018 17:46:40

Yorumunuzdan ve haritanızdan anladığım üzere, (ekonomik durumda göz önünde bulundurulursa) 1 gün yeter gezmeye galiba


Görülesi bir şehir
Mehmet Gültekin    24.04.2018 15:56:32

Çok güzel bir tür oldu. Harita bana çok yardımcı oldu. Ellerinize sağlık


SİZ DE YORUM EKLEYİN, KATKI SAĞLAYIN