Fransa | Arles, Avignon


Marsilya'nın kuzeyinde rhone nehrinin suladığı ovada, meşhur lavanta tarlalarıyla berenmiş bir bölgede yer alan Arles, Avignon, Les Baux-de-Provence, Saint-Rémy-de-Provence, Aix-en-Provence şehirlerinin her biri tarihi güzellikleriyle görülmeye değer, Güney Fransa'daki köklü şehirlerdir. Genel olarak yaşlı nüfusa sahip bu şehirlere gelen turist grupları da genellikle olgun ya da kültürel maksatlı turistler olmakta. Bundan dolayı son dönemlerde yerel kültür-eğlence aktivitelerine ağırlık verilerek genç gezginlerinde ilgisi çekilmeye çalışıyor.

Vincent van Gogh İlham almış

Zamanın önemli bir kısmını Arles'de geçirmiş dünyaca ünlü Hollandalı ressam Van Gogh'un sürekli zaman geçirdiği ve en ünlü tablolarından birine de konu olan " Café Terrace at Night" ı ve Arles Arenası (Kolezyum) mutlaka görülmeli.

Yarım Köprü | Pont d'Avignon

Rhone nehri üzerindeki ortaçağ Roma köprüsü şehrin sembol yapısıdır. E burada benim gibi sizde bir foto çektirirsiniz :) Köprünün sağlam ayağındaki kilise ve meydan ve yeni şehire doğru yürüyerek eski şehri güzelce gezin. Eski şehrin etrafı surlarla(duvarlarla) çevirili. Birkaç noktadan içeri sızabilirsiniz. Çoğu Old Townda olduğu gibi burada da araç park etmek ızdırap olabilir.

Geçmişten Günümüze Arles, Avignon, Aix-en-Provence

Sayfa en kısa zamanda tamamlanacaktır.

Sayfam sizden gelen önerilerle birlikte sürekli olarak güncellenmektedir. Lütfen siz de görüş ve önerileriniz icin yorum yazın. Dilerseniz hasanonurf@gmail.com adresime de yazabilirsiniz. Tüm haritalarım için www.jonurney.com sitemi ziyaret edin. İyi eğlenceler :)

Son güncellenme [17.07.2016]

Turistik Haritam

35x50 ebatlarında, yüksek kalitede, arkalı-önlü olarak hazırladığım turistik haritamı kolayca dijital baskı alabilirsiniz.

  Ön Yüz İndir   Arka Yüz İndir


   SİZDEN GELEN YORUMLAR 1
Yorum Yaz ✐

Wohhh
M.Emre Tuncay    25.04.2018 11:30:34

Fransa kıyılarına yakın, lavantalar arasındaki nefis şehirler :)


SİZ DE YORUM EKLEYİN, KATKI SAĞLAYIN